Αθλητικές (14-15)

Η διοργάνωση των σχολικών πρωταθλημάτων έχει σκοπό τη δημιουργία ευκαιριών για την ανάδειξη των ιδιαίτερων ικανοτήτων των μαθητών στον αθλητισμό, τη συνολική καλλιέργεια της προσωπικότητάς τους, τη συνέχιση της αθλητικής παράδοσης της χώρας μας καθώς και την εκπροσώπησή της σε διεθνείς μαθητικές αθλητικές συναντήσεις.

Διεξαγωγή ενδοσχολικών αγώνων και δράσεων για την 1η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού (6 Οκτωβρίου 2014).Ο θεματικός άξονας του Σχολικού Έτους 2014-2015 είναι «Ρατσισμός και Διαφορετικότητα, όλοι διαφορετικοί όλοι ίσοι».

Συμμετοχή των μαθητών της Ε΄και Στ΄τάξης στους αγώνες ανώμαλου εδάφους Δημοτικών Σχολείων Ζακύνθου που πραγματοποιήθηκαν στις 22 Νοεμβρίου 2014 στο 2ο ΓΕΛ Ζακύνθου.

Συμμετοχή του Σχολείου στο πρόγραμμα ΕΥ ΖΗΝ.

Συμμετοχή των μαθητών της Ε΄και Στ΄τάξης στους αγώνες ποδοσφαίρου 5Χ5 που πραγματοποιήθηκαν στις 6 Μαϊου 2015 στο γήπεδο Τσιλιβή.

Συμμετοχή των μαθητών της Ε΄και Στ΄τάξης στους αγώνες κλασσικού αθλητισμού στις 11 Μαϊου 2015 στο Στάδιο Ζακυνθίων Ολυμπιονικών στην πόλη της
Ζακύνθου.